wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Szybkość wykonania
Kontakt

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Szybkość wykonania

Myśląc o ścianach zewnętrznych, najczęściej wyobrażamy sobie mur z czerwonej cegły. Wzrastające ceny energii spowodowały, że do tego wyobrażenia dołączyła warstwa izolacji termicznej - styropianu lub wełny mineralnej.

Ostatnie kilkadziesiąt lat pokazuje, że takie rozwiązanie stosowane jest coraz rzadziej. Inwestorzy zwracają uwagę nie tyle na wyobrażenia o budownictwie, ale na fakty. Kluczowymi stają się takie zagadnienia, jak trwałość i energooszczędność technologii, czas potrzebny na wzniesienie budynku, solidność jego konstrukcji i ciągłość izolacji, a także całkowity koszt budowy. Oczywistym jest, że płacąc za wymurowanie oraz za docieplenie ścian, płaci się podwójnie.

Cały system Izodom to prawie 100 elementów łączących się ze sobą jak klocki Lego. Im więcej elementów jest
w systemie, tym szybciej można prowadzić budowę, gdyż do minimum ograniczona zostaje ilość pracy koniecznej do wykonania na placu budowy.

Idea przyświecająca powstawaniu technologii Izodom to jak najszybsze układanie szalunku z materiału izolacyjnego na całą wysokość kondygnacji i wypełnianie go betonem podawanym pompą.

Dzięki zastosowaniu technologii Izodom czterech robotników może wybudować ściany jednej kondygnacji domu
o powierzchni 180 m2 w ciągu 5 dni roboczych. W przypadku dobrze przygotowanego poziomu zerowego ułożenie szalunku wszystkich ścian - wraz z prowadzeniem w nich instalacji, modelowaniem otworów drzwiowych i okiennych oraz montażem podpór potrzebnych na czas betonowania - praca ta zajmie im 3 dni. Betonowanie potrwa około 4-5 godzin czwartego dnia. Piąty dzień to demontaż podpór i rozpoczęcie prac nad stropem.


Czas to pieniądz, ale nie wolno zapominać o trwałości i jakości.

Czy można budować szybciej? Można, ale nie bez negatywnego wpływu na trwałość wykonywanej konstrukcji
i izolacji. Technologia budowy z bloczków styropianowych jest najszybszą, a jednocześnie najtrwalszą spośród technologii energooszczędnych.


Jakie jeszcze czynniki decydują o szybkim tempie wykonania prac w systemie Izodom?

Lekkie elementy budowlane łatwiej transportować i wbudować w ścianę. 1 m2 naszych kształtek waży od 3,6 do 7,3 kg. Poszczególne elementy wyposażone są w rowki ułatwiające ich docinanie. Specjalne zamki gwarantują błyskawiczny montaż, a odpowiednio wyprofilowane wnętrze elementów umożliwia bezproblemowe układanie zbrojenia
w odpowiednim miejscu.

Gwarantujemy wytrzymałość elementów Izodom w przypadku układania betonu do wysokości 3m. Jednocześnie chcielibyśmy zauważyć, że doświadczona ekipa w czasie jednej zmiany jest w stanie wypełnić ściany nawet do wysokości 5m, z zachowaniem wszystkich parametrów wytrzymałościowych.

Piła do drewna, poziomica, podpory usztywniające szalunek na czas betonowania i utrzymujące go w pionie to podstawowy sprzęt używany na palcu budowy. Korzystając z usług doświadczonej firmy wykonawczej lub budując we własnym zakresie pod okiem wyspecjalizowanego instruktora można wznosić trwałe i energooszczędne budynki
w niespotykanym dotąd tempie.
Rodzaj stosowanego materiałuCzasochłonność budowy
Drobnowymiarowe elementy ceramiczneok. 5 - 6 godzin/ 1 m2
Bloczki średniowymiarowe silikatowe lub z gazobetonuok. 4 - 5 godzin/ 1 m2
Pustaki Izodom - niedoświadczona grupa wykonawczaok. 1 godzin/ 1 m2
Pustaki Izodom - racjonalnie zarządzana grupa z minimalnym doświadczeniemok. 0,3 godziny/ 1 m2
MateriałIlość materiału podawana ręcznie na 1m2 ściany
Bloczki cementowo-wapienne - 25 cm324 kg
Ceramika - 25 cm360 kg
Gazobeton – 49 cm245 kg
Elementy Izodom - 45 cm7.3 kg
Elementy Izodom - 35 cm6.5 kg

Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu