wyszukiwanie zaawansowane
1 » Baseny2

Kontakt

  • Marcin Chodkiewicz
    Dominów ul. Bursztynowa 12
    20-388 Lublin
  • E-mail:biuro@bloczkistyropianowe.pl
  • Telefon+48 603-163-025
  • Godziny działania sklepu8-18

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Poradniki

Baseny

Bloczki styropianowe ustawiany w ścianie, jak „cegły w murze o grubości 12 cm” łączy się na płaszczyznach poziomych między sobą specjalną konstrukcją zamków.
Po wypełnieniu betonem tworzy ścianę betonową o grubości ca 15 cm obustronnie obłożoną 5 cm warstwami spienionego tworzywa piankowego. Poprzez użycie zatyczek owalnych OH i OB pustak ten można łatwo zamienić na kształtkę narożną, z zamkniętą płaszczyzną czołową. Tak zmieniony pustak podstawowy pozwala formować narożniki, oraz ułatwia wykonywanie połączeń teowych ścian.
Pustak MCB 1/25 gładki zalecany jest do budowy basenów w przypadku wykładania basenu gotowym wkładem linerem z foli PCV basenowej (wtedy gdy nie musimy izolować ścian i podłogi przed temperaturą powietrza zgrzewarki).
W przypadku zgrzewania foli basenowej w niecce basenu zalecamy odizolować ściany basenu poprzez położenie siatki elewacyjnej i zaciągnięcie jej klejem. Powierzchnia ścian będzie stanowiła barierę przed stopieniem styropianu podczas zgrzewania folii  basenowej (strumień ciepłego powietrza ok. 600 st.C) oraz wzmocni ściany.
W przypadku zgrzewania foli basenowej w niecce basenu ze względów ekonomicznych zalecamy zakupić bloczki o dł. 2 m MC 2/25
Jeżeli chcecie Państwo zbudować basen zapraszamy na stronę styropool.pl
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl