wyszukiwanie zaawansowane
1 » Ogólne zasady budowy2

Kontakt

  • Marcin Chodkiewicz
    Dominów ul. Bursztynowa 12
    20-388 Lublin
  • E-mail:biuro@bloczkistyropianowe.pl
  • Telefon+48 603-163-025
  • Godziny działania sklepu8-18

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Poradniki

Ogólne zasady budowy

Technologia traconego szalunku, polega na wznoszeniu betonowych lub żelbetowych konstrukcji bezpośrednio na placu budowy. Zamiast tradycyjnych szalunków z desek czy prefabrykowanych płyt szalunkowych nadających kształt ścianom stosuje się kształtki z bardzo twardego tworzywa izolacyjnego. Z kształtek układa się szalunek dla wszystkich ścian, uwzględniający architekturę obiektu. Ściany betonuje się do wysokości kondygnacji. Po związaniu ułożonego betonu elementy szalunkowe nie są usuwane, lecz pozostają w ścianie i przejmują rolę izolacji termicznej. Dzięki temu unikamy podwójnej pracy: wzniesienia konstrukcji i dodatkowego jej docieplenia.

Jak budować?
To wyjątkowo proste: ułóż bloczki styropianowe w warstwach, jedne na drugich - tak jak klocki LEGO, aż do wysokości kondygnacji. Masz do dyspozycji prawie sto kształtek, które pozwolą wymodelować ściany, narożniki, drzwi, okna i wykusze. Zbyt długie elementy można przyciąć piłą do drewna i wbudować w innym miejscu. Kiedy zmontuje się już szalunek dla wszystkich ścian, wykonuje się zbrojenie nadproży i wieńca i wypełnia betonem - jednorazowo nawet do wysokości 3m!
Od razu można ułożyć elementy stropowe i zbrojenie stropu, podszalować i zalać betonem.
Strop gotowy!
Ruszamy z następnym piętrem!
Bardziej trwałej i energooszczędnej konstrukcji nie da się stworzyć szybciej i prościej.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl