wyszukiwanie zaawansowane
1 » Jakość i trwałość2

Kontakt

  • Marcin Chodkiewicz
    Dominów ul. Bursztynowa 12
    20-388 Lublin
  • E-mail:biuro@bloczkistyropianowe.pl
  • Telefon+48 603-163-025
  • Godziny działania sklepu8-18

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Poradniki

Jakość i trwałość

Beton i żelbet są najtrwalszymi materiałami budowlanymi - nie bez powodu to właśnie z nich wznosi się mosty, wiadukty czy konstrukcje nośne wieżowców.

Styropian natomiast jako tworzywo sztuczne jest praktycznie niezniszczalny. Skutecznie chroni budynek nie tylko przed stratami ciepła, ale również osłania konstrukcję przed działaniem wilgoci i skrajnie wysokich i niskich temperatur zewnętrznych.

Najstarsze budynki wzniesione w Europie w technologii szalunku traconego od ponad sześćdziesięciu lat nie wykazują żadnych widocznych oznak starzenia.
Odpowiednio wzmocnione zbrojeniem budynki z pustaków Izodom można wznosić w regionach o wzmożonej aktywności sejsmicznej. Zachęcamy do skorzystania z opracowanego i wydanego przez firmę Izodom Zeszytu informacyjnego z wytycznymi dotyczącymi projektowania budynków w strefach sejsmicznych.
Dzięki zastosowaniu trwałego rdzenia betonowego budynki wykonywane w naszym systemie są chronione przed działaniem huraganów i tornad, co jest szczególnie ważne dla inwestorów prowadzących działalność w strefach zagrożonych występowaniem klęsk żywiołowych. Stosowanie technologii szalunku traconego stało się wyjątkowo popularne po przejściu huraganu Cathrina. Wyniki amerykańskich badań technologii budowlanych polegających na wystrzeliwaniu belek rozpędzonych do 200 km/h wykazują, że ściana Izodom stanowi skuteczną ochronę nie tylko przed huraganowym wiatrem, ale również przed skutkami uderzeń spowodowanych przez przedmioty porywane i przenoszone przez wiatr.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl