wyszukiwanie zaawansowane
1 » Dachy2

Kontakt

  • Marcin Chodkiewicz
    Dominów ul. Bursztynowa 12
    20-388 Lublin
  • E-mail:biuro@bloczkistyropianowe.pl
  • Telefon+48 603-163-025
  • Godziny działania sklepu8-18

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Poradniki

Dachy

Łatwo z nich wykonać ścianki kolankowe i szczytowe. W prosty sposób instaluje się murłatę unikając powstania mostków termicznych w miejscu łączenia ścian i izolacji dachu, gdyż zewnętrzna warstwa izolacyjna elementu MP łączy się bezpośrednio z izolacją między krokwiową. Mając bezpośredni dostęp do betonowego rdzenia, łatwo przyśrubować murłatę do konstrukcji ścianki kolankowej. Należy pamiętać o wcześniejszym ułożeniu izolacji przeciwwilgociowej.
Bardzo wygodnie wbudowuje się elementy konstrukcji dachu w ściany z bloczków styropianowych - tak jak przedstawiono na fotografiach.
Technologia ta nie stawia żadnych ograniczeń w odniesieniu do typu dachu (płaskie, odwrócone, kopertowe, dwuspadowe). Można stosować dowolne pokrycia: dachówkami ceramicznymi, blachą, papą, itp.
Dachy odwrócone:
Coraz większą popularnością cieszą się tzw. "dachy odwrócone". Grafika pokazuje przykład rozwiązania takiej konstrukcji w systemie Izodom. Warto zwrócić uwagę na zastosowanie izolujących elementów Izodom oraz elementu MP ułatwiającego wykonanie wieńca.
Przykład wykonania dachu płaskiego z przygotowanymi elementami wsporczymi zbiorników na wodę - Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Obecnie Producent bloczków prowadzi prace projektowe nad elementami między i nadkrokwiowej izolacji dachu.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl